Modele zarabiania pieniędzy


Modele zarabiania pieniędzy

Satysfakcjonująca praca przynosząca duże zyski, bez zbytniego przemęczenia to marzenie większości osób. Różnice między modelami biznesowymi, ich zaletami oraz wadami pozwalają, na jakiego określenie rodzaju pracy i zajęcia dana osoba potrzebuje, a także w czym najlepiej by się czuła i jakie stanowisko podjęłaby z pełnią chęci i zaangażowania

 

Wady i zalety pracy na etacie

Zatrudnienie na etat jest najczęściej wybieraną formą modelu biznesowego. Z uwagi na duże zapotrzebowanie pracowników ta forma ciągle pozostaje na pierwszym miejscu względem innych. Charakteryzuje się przede wszystkim stałą wypłatą, która umożliwia dokładne wyliczenie wydatków i zaplanowanie sytuacji finansowych. Praca ta zapewnia brak odpowiedzialności za finanse firmowe oraz za każde błędy popełnione przez innych. Pracownik w tej formie zatrudnienia dostaje polecenia, zadania do wykonania szczegółowo określone, nie ma formalności przy pracy, a także ma możliwość korzystania ze szkoleń opłacanych przez firmę. Plusami są zasiłki wypłacane w przypadku choroby oraz uzyskanie awansu. Jednak każda praca ma swoje wady i w zależności od predyspozycji są one bardziej lub mniej dotkliwe. Etat jako praca pod bezpośrednim nadzorem jest wadą dla osób umiejących pracować samodzielnie i kreatywnie, bez ram określanych przez innych. Dodatkowo jako wadę można uznać pracę bardzo mało elastyczną oraz z określoną ilością godzin do przepracowania. W pracy na etacie minusem jest małe znaczenie pracownika dla firmy szczególnie wielkiej. Taka osoba pozostaje trybikiem w ogromnej machinie całego systemu.

Własny biznes jako zaleta czy wada?

Podejmując decyzje o prowadzeniu własnego biznesu należy szczegółowo przeanalizować plusy i minusy tej opcji. Do plusów należą z pewnością zarobki, które można powiększać na własny rachunek daje możliwość bardzo kreatywnej oraz dostosowanej do osoby bez końca. Elastyczność we własnym biznesie to także plus. Praca ścieżki kariery. Podejmowania decyzji, które są zgodne z życzeniami przedsiębiorcy i ciągły rozwój na wielu płaszczyznach powodują wybieranie tej drogi przez osoby ambitne oraz często mające wysoką potrzebę niezależności. Wadami prowadzenia takiego biznesu jest przede wszystkim brak stałego wynagrodzenia, uniemożliwiającego planowanie wydatków. Również każdy przedsiębiorca ponosi ryzyko utracenia majątku czy też odpowiedzialności karnej za błędy swoje oraz swoich pracowników. Mnogość przepisów i ciągła aktualizacja wiedzy także może być męcząca i zniechęcająca.

Minimalizowanie ryzyka własnego biznesu, czyli franczyza

Jeśli osoba zainteresowana własnym biznesem uzna, że firma to najlepszy pomysł dla niej, jednak boi się zacząć sama. Istnieją formy współpracy między znanymi markami, które dają swoją opiekę oraz przygotowują taką osobę do prowadzenia biznesu pod znanym szyldem. Współpraca taka nosi nazwę franczyzy, inaczej systemu sprzedaży usług, towarów lub technologi, która opiera się na ciągłej i ścisłej współpracy między odrębnymi przedsiębiorcami.

Marketing sieciowy jako opłacalny model biznesowy?

Marketing sieciowy jest modelem szybko rozwijającym i skupiającym wiele osób. Polega na tworzeniu drabiny dla różnych etapów sprzedaży, którą steruje szef. Każda osoba może dołączyć do tego modelu, generując sprzedaż  dla siebie i pozwalając zarabiać na takiej sprzedaży innym, którzy ją w to zaangażowali. Zarobek jest największy, gdy zbuduje się swoją sieć sprzedających, którzy będą pracować właśnie na nas. Najwięcej korzyści z tego modelu mają osoby będące najwyżej na szczeblach drabiny a najmniej osoby najniżej.

Zobacz wpisy

Blockchain w różnych dziedzinach życia

8 największych mitów na temat glutenu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

Dodaj komentarz