Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego dnia?

PORADY ELIKSIR ZDROWIA I URODYWODA Z CYTRYNĄ

Aby utrzymać dobry stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku niezwykle ważnych zasad. Przede wszystkim bardzo ważny jest styl życia. Nie można zapomnieć o codziennej gimnastyce odpowiedniej dawce ruchu. Warto aktywnie spędzać wolny czas, na świeżym powietrzu z dala od komputera, telewizora i miejskiego zgiełku.

Ponadto bardzo ważne jest odżywianie.

Ponadto bardzo ważne jest odżywianie. Odpowiednia dieta może zdziałać cuda i wpłynąć pozytywnie na zdrowie i wygląd. Trzeba także pamiętać o odpowiednim i regularnym nawadnianiem organizmu. Specjaliści szczególnie mocno polecają picie wody. Jednak bardzo dobrym rozwiązaniem jest codzienne sięganie po szklankę wody z dodatkiem cytryny.

Woda z cytryną – eliksir zdrowia i urody

Wiele osób docenia dobrodziejstwa jakie niesie za sobą ta prosta i tania mikstura. Można sięgać po szklankę wody z dodatkiem cytryny zarówno rano na czczo jak i wieczorem, przed położeniem się do łóżka. Jej codzienne picie wiąże się z wieloma, potwierdzonymi naukowo korzyściami:

  1. Obecność przeciwutleniaczy– sok z cytryny zawiera flawonoidy, które ochraniają białka komórkowe przed wolnymi rodnikami i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Ponadto wpływają one na obniżenie ciśnienia i zwiększenie wrażliwości tkanek na działanie insuliny.
  2. Sposób na kamienie nerkowe– woda w połączeniu z sokiem z cytryny jest bogatym źródłem kwasu cytrynowego, który hamuje proces wiązania się wapnia i chroni przed tworzeniem się kamieni nerkowych, które się nie rozpuszczają.
  3. Nawadnianie organizmu– picie tej mikstury na czczo świetnie nawadnia organizm, często skuteczniej niż czysta woda, z uwagi na większa zawartość elektrolitów.
  4. Wspomaganie odchudzania– woda z dodatkiem cytryny pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów, jej picie zwiększa uczucie sytości.
  5. Dobre trawienie– woda z cytryną przyjmowana w większych ilościach wspomaga proces przesuwania się pokarmu wzdłuż układu pokarmowego, cytryna wpływa też na szybsze wydzielanie się żółci.
  6. Oczyszczanie organizmu z toksyn– napój ten jest moczopędny, dzięki czemu wpływa na przyspieszenie usunięcia toksyn z organizmu.
  7. Poprawa pamięci i koncentracji– powoduje ona lepszą zdolność skupienia uwagi i przyspiesza wszelkie procesy myślowe.
  8. Pobudza– dzięki obecności cytryny, napój ten jest bardzo orzeźwiający i pobudza oraz dostarcza więcej energii.
  9. Profilaktyka– witamina C obecna w cytrynie chroni przed infekcjami i przeziębieniem.
  10. Wygląd skóry– witamina C to witamina młodości, bierze ona udział w procesie produkcji kolagenu oraz poprawia ogólny stan skóry.

Jak przygotować wodę z cytryną?

Regularne picie wody z cytryną wiąże się z wieloma korzyściami. Aby dobrze spełniała swoje funkcje, a dodatkowo była smaczna warto ją przygotować, zachowując odpowiednie proporcje. Wystarczy szklankę wody zmieszać z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Wszystko trzeba zmieszać. Dla smaku można dodatkowo sięgnąć np. po mięte lub odrobinę miodu. Napój można pić zarówno na zimno jak i na ciepło. Temperatura wody nie ma większego wpływu na zachowanie zdrowotnych właściwości.

Zobacz wpisy

Jak nauczyć się oszczędzać nie odczuwając ubytków w portfelu?

Sposoby na motywację

Dodaj komentarz